צבע עץ חודרני אקווה דק - על בסיס מים - סאן דק

מק"ט:1128402
בחר מידה:
בחר גוון:
  כמות: 
  • קטגוריה: צבע (מים) לשימור

  • קטגוריה: צבע (מים) לשימור

  אקווה דק הינו חומר גמר על בסיס מים המיועד לעצים קשים וצפופים כמו איפאה, טיק ודק מעץ במבוק מועבד. הוא חודר לעומקו וניצמד אליו בחוזקה, בכך מעניק הגנה ארוכת טווח הנשארת גמישה לאחר הייבוש ואינה מתקלפת. הצבע בגמר מט ומראה הטבעי, ומדגיש את יופיו הטבעי של העץ. בזכות חדירתו לעומק העץ וייצוב הלחות שבו הוא מפחית למינימום את תופעת הדפורמציה, פיתולים, סדקים ועיוותים. האקווה דק מתאים לכל סוגי העצים כולל עצים קשים ועצים רכים.

  מומלץ ל:

  שימוש חיצוני או פנימי. עצים קשים: במבוק מעובד, איפאה, קומרו, טיק.... עצים רכים: אורן, סידר, דגלספר ועוד.... עצים שעברו עיבוד בחום. לדקים, קירות, גדרות, ריהוט ועוד...

  הכנה טובה של פני השטח חיונית כדי לאפשר ספיגה מקסימלית בעץ. על פני השטח להיות נקיים מלכלוך ושומנים וכן אין לצבוע בשמש ישירה. אם נעשה שימוש במים, יש להניח לעץ להתייבש 48 שעות בטרם היישום. יש להקפיד לא ליישם אם צפוי גשם ב-12 השעות לאחר מכן.

  עץ חדש- עץ חדש שיוצא מהמפעל מאופיין  בשכבת ברק הנקראת "ברק מנסרה" או Mill ,Glaze הנוצרת בתהליך ההקצעה שלו. שכבה זו הם שמנים טבעיים בעץ שצפים מעלה בשעת ההקצעה מהחום. לאחר ההקצעה שמנים אלה מתיישבים על העץ ואוטמים אותו כמעט לחלוטין ומונעים משמנים וחומרי גמר לעץ לחדור אליו ולהעניק את ההגנה שהם אמורים להעניק. יש להסיר שכבה זאת לפני כל צביעה או שימון של עץ חדש.
  הפתרון המומלץ ביותר הוא שימוש בחומר מיוחד לעץ חדש  Seasonite של חברת Owatrol היודע לחדור גם לעצים חדשים ולהעניק להם את ההגנה ואיזון הלחות הדרושה לעץ חדש ב-6 החודשים הראשונים שלו. לאחר תקופה זו העץ יהיה במצב אופטימלי לחומר גמר.  ו"ברק המנסרה" יעלם.
   
  פתרון נוסף הוא, להסיר שכבה זו בעזרת מסיר גימורים Wood Stripper  של חברת Flood בדילול עם מים ביחס של 1:4 (1 חומר - 6 מים) ולשטוף היטב במים. לאחר ייבוש העץ, הוא יהיה מוכן לצביעה.
   
  טיפ: לבדיקה אם העץ פתוח ומוכן לחומר גמר, ניתן לטפטף כמה טיפות מים. אם אחרי 15 שניות המים חדרו לעץ, הרי שהוא פתוח ומוכן. אם המים אינם חודרים ו"מטיילים" על גבי העץ, הרי שהעץ עדיין אטום ויש צורך לפתוח אותו.
   
  עץ ישן- מומלץ לנקות ולהסיר שאריות של אבק, שמנים, תאים אפורים של העץ (עץ שהאפיר מהשמש), כתמים, לשלשת ציפורים או כל גורם מפריע אחר לחדירתו של חומר הגמר, וגם למראה של עץ נקי מתחת לחומרי גמר שקופים. ניתן לנקות את כל הלכלוכים הללו עם Wood Cleaner  או Wood Stripper  של חברת  Flood, תלוי בעוצמת הניקוי הדרושה לפי אופי הכתמים.
   
  עץ עם חומר גמר ישן- כאשר אנו מחדשים גימור ישן עם גימור השונה מזה שקיים בעץ, יש להסיר את הגימור הישן, שכן הוא ימנע מהגימור החדש לחדור ולהיצמד לעץ. ניתן להסיר את כל סוגי הגימורים עם Wood Stripper של חברת  Flood או עם Dillunet  של חברת Owatrol. הסרת הגימור תנקה את העץ, תפתח את הנקבוביות שבו ותכין אותו לצביעה.
   
  מריחת הצבע: לאחר שהעץ יבש ומוכן לחומר הגמר, Owatrol
   

  1. ערבב היטב את החומר לפני ותוך כדי העבודה.
  2. אין לדלל מוצר זה.
  3. אם יש ברשותכם יותר ממיכל אחד, מומלץ לערבב ביניהם לאחידות הצבע.
  4. כסו אזורים שברצונכם להגן עליהם.
  5. יש ליישם בטמפרטורה שבין 10-30 מעלות.
  6. אין לצבוע אם צפוי גשם ב-12 שעות הקרובות.
  7. יש לצבוע לוחות שלמים בכדי למנוע "תפר" של סימני צביעה. אין להפסיק צביעה באמצע לוח או קיר.
  8. במשטחים אנכיים יש לצבוע מלמעלה למטה.
  9. אין ליישם בשמש ישירה.
  10. אין לתת לצבע להתייבש בין שכבה לשכבה. יש ליישם בשיטת "רטוב על רטוב" יישם שכבה ראשונה ולאחר שזו נספגה (בדרך כלל 15-20 דקות) יישם את השכבה השנייה.
  11. נגב שאריות או שלוליות כ-20 דקות לאחר יישום השכבה האחרונה בכדי למנוע מהצבע להתייבש עם נקודות מבריקות.
  12. לאחר יישום בספריי, יש לעבור במברשת או רולר להחדרת החומר לעץ.
  13. אקווהדקס נועד להיות בתוך העץ ולא עליו. וודא כי החומר נספג בעץ ושלא נוצרה שכבה על גביו. שכבה על גבי העץ תשפיע בתפקודו של העץ.
  14.  
  15. יישום באמצעות: איירלס: 35-65 בר, HLVP מרסס: 25-50 בר, מברשת סינטטית, רולר סינטטי, פד צביעה.
  16.  

  טמפרטורת יישום: 10-30 מעלות צלזיוס.

  זמן ייבוש: 4 שעות; 48 שעות לייבוש סופי ומלא.

  ניקוי כלים: מים וסבון.

  מניפת גוונים: מוצר זה ניתן לגיוון (בתוספת תשלום). לבחירת גוון נא ללחוץ על הקישור למניפת הגוונים. יש לרשום בהערות בסוף ההזמנה את הגוון המבוקש.

  מניפת אקווה דק - חומר הגנה לעצים קשים:

  ליצירת קשר לכמות הטיפות לחץ כאן>>

  למה כדאי לקנות אצלנו

  אנו באמרוסי זמינים לשירותכם ורוצים לספק לכם את חווית הקנייה הטובה ביותר!

  עלויות המשלוח משתנות בין המוצרים ובהתאם לסכום הרכישה. 

  למידע נוסף אודות משלוחים, החזרות, החלפות או תקופת אחריות - לחצו כאן.